Vyriški džemperiai. Kokios sudėties drabužį rinktis?

Dažnam naršant internete, siekiant išsirinkti jam tinkamą vyrišką džemperį, kyla klausimas, kokia sudėtis yra geresnė?

Siekiant suprasti, kas yra geriau, reikia suprasti, koks yra esminis šių drabužių sudedamųjų medžiagų skirtumas. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime bene populiariausias 2 medžiagas, kurias naudojant, gaminami aukščiausios kokybės vyriški džemperiai – medvilnė ir poliesteris.

Medžiagos kilmė

Poliesteris – tai yra sintetinis pluoštas, kuris yra išgaunamas cheminės reakcijos, kurioje dalyvauja vanduo, deguonis, anglis ir nafta, metu. Pats medžiagos išgavimo procesas yra vadinamas polimerizacija. Proceso metu yra išgaunami polimerai, kurie aukštoje temperatūroje suspaudžiami į ilgus pluoštus. Šie pluoštai vėliau yra paverčiami gamybine medžiaga, žinoma kaip poliesteriu.

Medvilnė – augalinės kilmės natūralus pluoštas, kuris yra labai plačiai naudojamas pramonėje. Ne išimtis yra ir vyriški drabužiai. Šis pluoštas išgaunamas iš naturalių audinių, kuriuos galima rasti ant vilnamedžio augalų sėklų.

Medžiagų “už” ir “prieš”

Vyriškas džemperis su juostelėmis
Vyriški džemperiai

Medvilniniai džemperiai arba medvilniniai megztiniai yra puikus pasirinkimas, nes:

  • medvilnė leidžia laisvai cirkuliuoti orui;
  • pluoštas yra visiškai natūralus;
  • medžiaga gerai išlaiko savo spalvą.

Tačiau verta paminėti ir tai, kad:

  • pluoštas greičiau susidėvi;
  • medžiaga labiau laiko drėgmę (šiltu oru tai gali būti ir pranašumas);
  • medvilnės gaminiai linkę susitraukti.

Kalbant apie poliesterį, ši medžiaga negali pasigirti gera oro cirkuliacija ir nėra tokia maloni kūnui, bet audinys naudingas tuo, kad:

  • yra tvirtas;
  • greitai išdžiūna;
  • nėra linkęs taip susitraukti.

Taigi ką rinktis?

Atsakymas labai priklauso nuo jūsų poreikio. Jeigu norite visiškai natūralaus pluošto vyriško džemperio ir nebijote, kad jis gali susitraukti bei susidevėti nešiojant – rinkitės medvilninius gaminius. Tačiau jeigu norite, kad jūsų drabužis išliktų nepakitęs ilgesnį laiko tarpą – rekomenduojame, kad sudėtyje būtų ir poliesterio. Tokiu būdu jūs galėsite ilgiau džiaugtis savo drabužiu ir jaustis patogiai!

Rengiuos.lt internetinės parduotuvės asortimentą sudaro abiejų tipų vyriški drabužiai. Džemperių asortimentą galite rasti čia.

FOOTER

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Sutikimą galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus.